شروع کنید

انواع سبک های آواز

انواع سبک های آواز

5٫0 rating based on 1,234 ratings
آواز خواندن

انواع سبک های آواز ، شامل سبک پاپ، ایرانی، کلاسیک، تلفیقی می شود. حال، به تعریف هر کدام از سبک ها می پردازیم.

آواز پاپ

در این سبک، در ابتدا اصول اصلی خوانندگی و همچنین، صداسازی آموزش داده می شود. اما چون هدف اصلی از سبک پاپ این است که هنرجو زودتر به نتیجه دلخواه دست یابد، بنابراین در مدت آموزش در کلاس، آهنگ ها و قطعه های معروف برای تمرین استفاده می شود تا با گوش هنرجو آشنا باشد و هنرجو زودتر آن را فرا گیرد. آموزش این سبک از انواع سبکهای آواز ، بهتر است همراه با یادگیری یک ساز باشد تا به درک مفاهیم آواز کمک کند. می توان هم از سازهای کلاسیک مانند گیتار و پیانو استفاده کرد و هم از سازهای ایرانی مانند تنبک و سه تار.

آواز کلاسیک

این سبک که از حالت های متضادی تشکیل می شود، مادر سبک های موسیقی در جهان شناخته شده است. برای یادگیری آواز کلاسیک، بیشتر اساتید بر روی آموزش اصول و مبانی موسیقی تمرکز دارند. در این سبک، هنرجو باید بر روی صداسازی و سلفژ تسلط کافی به دست بیاورد تا بتواند به صورت کاملاً صحیح بخواند. اساتید این سبک اغلب همراه با پیانو آن را آموزش می دهند.

آواز ایرانی

نام دیگر آواز ایرانی، آواز سنتی است که برای تدریس آن، روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها، آموزش با تصنیف های ایرانی است که هنرجو پس از یادگیری کامل آن، وارد ردیف و گوشه های آواز که در واقع بخش اساسی آواز سنتی است، می شود.
روش دیگر، آموزش اصول و تئوری موسیقی ایرانی است که هنرجو پس از یادگیری آن، وارد مرحله ی صداسازی و سپس ردیف و گوشه های آواز می شود.
در هر دو روش، موارد دیگری که لازمه ی کار هنرجوست مانند نفس گیری، تحریر دادن و غیره آموزش داده می شود. (در یکی از بخش های همین سایت به بررسی انواع دستگاه های آواز ایرانی می پردازیم.)

آواز تلفیقی

همانطور که از نامش پیداست، ترکیب و تلفیقی از سبکهای آواز (که در بالا ذکر شد) می باشد که البته علاقه ی فرد به این سبک، از هر فاکتوری مهم تر است.
البته باید گفت که استادی که در زمینه آموزش آواز مهارت و تجربه کافی داشته باشد، همه ی هنرجوها را با یک روش آموزش نمی دهد؛ بلکه ممکن است با توجه به تفاوت هایی که در افراد می بیند، روش های آموزشی متفاوتی را نیز پیش گیرد. در کل میتوان گفت که هرچند نحوه ی انتقال درس و مفاهیم شاید متفاوت باشد، اما اصول برای همه یکی است.

azar mir وب‌سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *